«Це не повинно повторитися ніколи!»
29, 30 вересня кожного року Україна і світ відзначають День пам’яті трагедії в Бабиному Яру». В усіх навчально-виховних закладах району були проведені заходи, присвячені цій страшній сторінці нашої історії: години пам’яті «Трагедія Бабиного Яру», тематичні виставки літератури «Біль нашої пам’яті», екскурсії до шкільної бібліотеки, «Щоб пам’ятили», уроки з історії України ( за темою «Україна в роки Другої світової війни (1939-1945), Голокост (11-й клас), «Писемні Джерела. Архіви» (5 клас), виховні години «Історія і трагедія Бабиного Яру», «Трагедія Бабиного Яру», години пам’яті «Незабутня трагедія Бабиного Яру», «Мовчазний крик Бабиного Яру: 75 років трагедії», «Біль нашої пам’яті», «А Бабин Яр мовчить, тривоги повний вщерть і попіл страдників у серці стука й кличе», «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства», інформаційно-просвітницька бесіда «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства», вечори-реквієми «Скорбота в серці незгасима», «Бабин Яр. Біль нашої пам’яті», книжкові виставки «Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу», «Історія і трагедія Бабиного Яру», перегляди документальних фільмів: «Голокост», 1978 Марвин Дж. Чомски; «Війна та мир: окупація», Україна, ООО «Профі-ТВ», Ярослав Геляс, Володимир Ніколаєць.
Тисячі невинно убієнних пішли з життям через безлюдяне бажання принизити, знищити, вичистити, забрати людське життя за етнічним принципом. Вражаючими є масштаби трагедії та кількості загиблих. Саме ці факти ми не повинні забувати.
На виховних годинах всі учасники заходів вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих.
Трагедія в Бабиному Яру – це багатонаціональна трагедія людства. Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про минулі часи, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в краще життя.
|